how to write an essay in english pdf https://www.quia.com/pages/kbowing/class how to write cv via email
how to write an essay for scholarship examples https://similars.net/alternatives-to/domywriting.com how to write a cover letter banking
how to write an essay for a scholarship format https://www.businesslistings.net.au/education_Service/Arizona/DoMyWriting/519446.aspx how to write korean address in english
how to write an essay and example http://payforessay.jw.lt/ how to write a summary mla style

Essay on how degree will help me reach my academic goals reddit essay help 19th century essay on seeking help

GRUP EĞİTİMLERİ

Oyun Grupları

     Oyun, çocukların eğitiminde çok önemli bir yere sahiptir. Çocukların, hayal dünyalarını ortaya çıkarıp, hayatı öğrenmelerini ve kendilerine güven duymalarını sağlar. Oyun içerisindeki her yeni rol, çocuğun problem davranışını yok etmesine, olumlu davranışlar geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Kurumumuzda özellikle küçük yaş gruplarında, öğrencilerimizin bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için oyuna büyük ölçüde yer verilmektedir.  

Anasınıfı ve Okula Hazırlık Grupları

      Kurumumuzda, öğrencilerimizin bilişsel, sosyal, psikomotor ve duyusal özelliklerine bakılarak oluşturulan akran grupları ile, görsel algı, görsel motor, örüntü taklit etme, eşleme, görsel ayrımlaştırma, ayırt etme, sınıflama, sıralama, çizim, şekil-zemin ilişkisi, işitsel algı, işitsel ayrımlaştırma, neden-sonuç ilişkisi ve muhakeme becerilerini geliştirici çalışmalar yapılmaktadır.

 

Akademik Destek Grupları

     İlköğretim okullarında kaynaştırma eğitimine devam eden öğrencilerden, akademik seviyeleri birbirine en yakın olan öğrencilerle oluşturulan akademik destek gruplarında, ağırlıklı olarak Türkçe-Matematik dersleri üzerine grup çalışmaları yapılmaktadır.

Özbakım Becerileri Grupları

     Kurumumuzda, öğrencilerimizin hayatta karşılaşacakları engelleri en aza indirebilmek amacıyla özbakım becerileri grupları oluşturulmuştur. Yapılan çalışmalar arasında tuvalet eğitimi, yemek yiyebilme, giyinip-soyunabilme, çıtçıt- fermuar açıp kapatabilme, ayakkabı giyme, bağcık bağlayabilme vb. çalışmalar bulunmaktadır.

Hobi Grupları

     Öğrencilerimizden, bilişsel seviyeleri birbirine en yakın düzeydeki çocuklarımızla oluşturulan bu grupların amacı, öğrencilerimizin akranlarıyla olan sosyal becerilerini arttırmaktır. Hobi gruplarıyla yapılan sosyal aktivitelerimiz müzik, tiyatro, yaratıcı drama vb. çalışmalardan oluşmaktadır.