Największym problemem jest to, że woda wnika bardzo szybko, ale nie spływa

Krytycy obwiniają również pogłębianie torów wodnych dla dużych statków za ugięcie. Pokaz zdjęć: Wenecja rekordową powodzią pod wodą

 "Stracimy Wenecję, to nie podlega dyskusji"powiedział rok temu Anders Levermann z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu. Pytanie tylko, kiedy. "Może to zająć wieki." Rozwój jest jednak powolny "nie do zatrzymania". Istnieją opcje regulacji. Jednak te musiałyby być bardzo duże. 

W Wenecji w lagunie powstają elektroniczne bariery, które można przedłużyć podczas przypływu. Projekt o nazwie "Cipa" został jednak opóźniony, między innymi z powodu skandalu korupcyjnego. Jednak niektórzy mieszkańcy widzą upadek w samym projekcie, który ma ich chronić. "Tę powódź tworzą ludzie"Petra Reski, niemiecka dziennikarka, która mieszka w Wenecji od 30 lat, powiedziała niemieckiej agencji prasowej. "Największym problemem jest to, że woda wnika bardzo szybko, ale nie spływa. Z powodu "Ochrona przeciwpowodziowa" woda wpływa szybciej i słabiej odpływa." 

Naturalny spektakl w Finlandii: fotograf amator znajduje na plaży jajka z lodu Katastrofa w Australii: ponad 600 szkół zamkniętych z powodu pożarów Wstrząsy we Francji: ranni po silnym trzęsieniu ziemi

 Brugnaro apeluje o zakończenie skandalicznego projektu ochrony przeciwpowodziowej. Uważa, że ​​katastrofy takie jak obecna powódź "Cipa" można uniknąć. Premier Conte powiedział teraz, że budynek jest zamknięty "92 do 93 proc" skończone. "Wenecja to dziedzictwo kulturowe Włoch i ludzkości. Konieczne jest rozwiązanie szeregu problemów historycznych."

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Przy ognistym wulkanie w Gwatemali doszło do poważnych eksplozji. Nad kraterem wisi tysiąc metrowa chmura popiołu. To przywołuje wspomnienia ostatniego niszczycielskiego wybuchu epidemii.

W Gwatemali ponownie wybuchł niebezpieczny wulkan ognia. Doszło do wielu umiarkowanych do ciężkich wybuchów wulkanu, jak ogłosił we wtorek rzecznik obrony cywilnej. Chmury popiołu emitowane przez Volcán de Fuego osiągnęły wysokość 4800 metrów nad poziomem morza. Odpowiada to mniej więcej wysokości Mont Blanc, najwyższej góry Alp.

Wulkan ma 3763 metry wysokości i znajduje się około 35 kilometrów na południowy zachód od stolicy Gwatemali. Uważany za jeden z aktywnych wulkanów na świecie, często pluje popiołem i lawą. Jednak poważne ogniska choroby występują rzadko. 

Setki zmarło po wybuchu epidemii w 2018 roku

W niszczycielskiej erupcji wulkanu w czerwcu 2018 roku zginęły setki ludzi. Po wybuchu epidemii znaleziono 201 zabitych, od tego czasu zaginęło kolejnych 229 osób.

Popularne cele podróży: Wulkany są tak niebezpieczne Film dramatyczny: Niebezpieczny materiał filmowy: Samolot przelatujący przez dym z wielkiego pożaru W prowincji Bushehr: Siedmiu rannych po trzęsieniu ziemi w pobliżu elektrowni atomowej w Iranie

W ciągu ostatnich kilku dni wulkan Santiaguito, znajdujący się około sto kilometrów na zachód od miasta Gwatemala, również wybuchł w kraju Ameryki Środkowej. Jak powiedział rzecznik obrony cywilnej, eksplozje tego wulkanu były od słabych do umiarkowanych.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna AFP

Na całym świecie są strajki klimatyczne, wszystko kręci się wokół emisji CO2. Ale czy wiesz, ile faktycznie CO2 jest w naszym powietrzu? Albo kto musi płacić podatki? Odpowiadamy na dziesięć ważnych pytań na ten temat. 

Przegląd

1. Co to jest CO2? Jak powstaje CO2? 3. Ile CO2 jest w powietrzu? 4. Czy CO2 jest cięższy od powietrza? 5. Czy CO2 jest gazem cieplarnianym? 6. Jak CO2 wpływa na klimat? 7. Ile CO2 wytwarza człowiek? 8. Co powoduje najwięcej CO2? 9. Ile CO2 wiąże drzewo? 10. Kto płaci podatek od CO2?

Na całym świecie od lat toczy się debata na temat zmian klimatycznych – a od miesięcy szczególnie intensywnie.https://yourpillstore.com/pl/ Zawsze mówi się o dwutlenku węgla. Wyjaśniamy, o co w tym wszystkim chodzi. 

1. Co to jest CO2?

CO2 to wzór chemiczny dwutlenku węgla i składa się z jednego atomu węgla i dwóch atomów tlenu. Gaz nie jest widoczny ani łatwopalny, nie ma zapachu i jest uważany za nietoksyczny. Dwutlenek węgla jest naturalnym składnikiem powietrza.

2. Jak powstaje CO2?

CO2 występuje naturalnie w ziemskiej atmosferze. Jest produktem ubocznym oddychania komórkowego wielu żywych organizmów, a także powstaje podczas spalania paliw kopalnych, takich jak drewno, węgiel, ropa i gaz. Jeśli martwy organizm się rozkłada, uwalnia również CO2. Występuje również w gazach wulkanicznych. 

3. Ile CO2 jest w powietrzu?

Na całym świecie stężenie dwutlenku węgla w 2018 roku wynosiło 407,38 części na milion (ppm). Oznacza to, że na każdy milion cząsteczek suchego powietrza przypada 407,38 cząsteczek dwutlenku węgla.

W Niemczech stężenie około 408,8 ppm (2018 na Zugspitze) jest nieco wyższe niż średnia światowa. W czasach przedindustrialnych wartość ta wynosiła około 280 ppm. Po konwersji oznacza to, że około 0,04 procent atmosfery składa się z CO2. 

Ogólnie CO2 to bardzo mały składnik powietrza – w 99 procentach składa się z azotu i tlenu. Niemniej jednak CO2 ma duży wpływ na klimat. 

4. Czy CO2 jest cięższy od powietrza?

Powietrze to mieszanina gazów, której małym składnikiem jest CO2. Jeśli jednak porównamy mieszaninę gazów z czystym CO2, dwutlenek węgla jest o około 50% gęstszy, a zatem cięższy.

Ale powietrze nie jest masą stojącą, dlatego dwutlenek węgla nie opada ze względu na swoją gęstość. Z powodu wiatru, mgły, ciepła i zimna nasze powietrze jest zawsze w ruchu, a cięższe cząsteczki CO2 nie mają możliwości osiadania na ziemi. 

5. Czy CO2 jest gazem cieplarnianym?

Tak, oprócz metanu, podtlenku azotu i tak zwanych F-gazów, CO2 jest jednym z najważniejszych gazów cieplarnianych. Wszystkie gazy cieplarniane mają różny wpływ na klimat. 

Gazy cieplarniane to te gazy, które wiążą ciepło oddawane przez ziemię i wypromieniowują je z powrotem na ziemię. Stwarza to efekt cieplarniany, który określa nasz klimat i przede wszystkim umożliwia istnienie życia na Ziemi. Ale jeśli jest zbyt dużo tych gazów cieplarnianych, zbyt dużo ciepła jest odbijane i zmiany klimatyczne.  

6. Jak CO2 wpływa na klimat?

W przeciwieństwie do wielu innych substancji CO2 nie rozkłada się samoczynnie w atmosferze. Jest albo magazynowany przez wodę, albo rozkładany przez fotosyntezę przez rośliny zielone. Podczas fotosyntezy CO2 jest przekształcany w glukozę jako składnik odżywczy dla wszystkich organizmów i tlenu. 

Fakt, że w tym samym czasie wytwarzane jest więcej CO2 i coraz więcej lasów jest wycinanych, powoduje zachwianie równowagi, a udział CO2 w atmosferze stale rośnie. W ten sposób zwiększa się efekt cieplarniany i coraz więcej ciepła odbija się z powrotem do ziemi. W rezultacie topnieją polarne czapy lodowe, podnosi się poziom mórz i zmienia się klimat. 

7. Ile CO2 wytwarza osoba?

W zależności od masy ciała i wielkości oraz aktywności, człowiek wydycha od 168 do 2040 kilogramów CO2 rocznie. W powietrzu, którym oddychamy, znajduje się około czterech procent CO2. Duże różnice wynikają z odpoczynku i wysiłku fizycznego. 

Oszczędność energii: czajnik lepszy niż kuchenka

Ponadto, oczywiście, występują indywidualne emisje podczas jazdy, ogrzewania lub ogólnych zachowań konsumentów. Aby móc dokładnie obliczyć własne emisje CO2, Federalna Agencja Środowiska stworzyła kalkulator CO2. W zaledwie kilku krokach dana osoba może tam obliczyć swój profil CO2. 

8. Co powoduje najwięcej CO2?

Zdecydowanie największy udział CO2 w Niemczech jest spowodowany przez przemysł energetyczny, który emituje około 300 milionów ton CO2 rocznie.

Grafika: Rozwój emisji gazów cieplarnianych od 1990 roku

Za nimi, z około 100 milionami ton każdy, znajduje się produkcja, transport, gospodarstwa domowe i drobni konsumenci. 

9. Ile CO2 wiąże drzewo?

Podczas fotosyntezy drzewa pobierają węgiel z atmosfery i wiążą go w drewnie. Na przykład jeden metr sześcienny drewna bukowego może wiązać około 340 kilogramów węgla. Odpowiada to około 1,25 tonom dwutlenku węgla, który drzewo wydobywa z powietrza.

Na przykład Federalne Centrum Informacyjne ds. Rolnictwa obliczyło, ile drzew potrzeba, aby zrekompensować rodzinne wakacje: 

Trzeci przystanek – nasza # podróż samolotem na # Malediwy. # CO2Bilanz # co2 #sommer #urlaub #klima # Środowisko @ Thuenen_aktuell @Umweltbundesamt Informacje dodatkowe są tutaj: https://t.co/zYlWUk4NJE pic.twitter.com/ T84aKwnKam

– BZL (@BZL_aktuell) 20 lipca 2019

Aby zrównoważyć emisję CO2 podczas rodzinnej wycieczki z Frankfurtu na Malediwy, potrzeba około 14 400 metrów kwadratowych lasu bukowego. Tak zwany efekt pochłaniania lasów dotyczy zatem nie tyle węgla już związanego w drewnie, ale raczej ilości dwutlenku węgla, który jest nowo dodawany i może być przetwarzany przez drzewa. 

10. Kto płaci podatek od CO2?

Podatek od CO2 ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. W Niemczech jednak nadal nie ma takiego podatku. Jednak europejski handel certyfikatami istnieje od 2005 roku. Handel opiera się na fakcie, że fabryki muszą kupować certyfikaty dla swoich zakładów, aby zrównoważyć emisje CO2. Im więcej zużywają CO2, tym większe koszty ponoszą firmy. 

Badania: Krewna Grety zauważyła globalne ocieplenie już w 1896 r. Co chciałbyś wiedzieć? Wasze pytania dotyczące klimatu Opinia w sprawie kryzysu klimatycznego: Cholera, świat naprawdę się skończy

Wraz z nowym pakietem klimatycznym nie wprowadzono podatku od CO2, ale cenę CO2. Przewiduje się, że od 2021 r. Podroże będą olej napędowy, olej opałowy i gaz ziemny. Początkowo ceny mają wzrosnąć o trzy centy za litr, a ostatecznie o 9 do 15 centów za litr do 2026 roku. I odwrotnie, powinna nastąpić ulga w cenie energii elektrycznej. 

Wykorzystane źródła: UmweltbundesamtBundesinformationszentrum Landwirtschaftco2online. Pokaż więcej źródeł mniej źródeł

Podnoszenie się poziomu mórz uważane jest za jeden z najbardziej zagrażających aspektów kryzysu klimatycznego. Słusznie mówi felietonista t-online.de Michaela Koschak. Przecież miliony ludzi mogą stracić domy.

Poziom morza od dziesięcioleci zajmuje klimatologów, ponieważ jeśli się zmieni, może mieć rozległe i niszczycielskie skutki i bardzo zmienić życie na Ziemi. Miliony ludzi mieszkają nad morzem, aw regionach przybrzeżnych wiele metropolii to miasta nadmorskie. Tak więc szczególnie duża liczba osób jest bezpośrednio dotknięta, więc jest to poważny problem.

Jasne jest jednak również, że poziomu morza nie da się dokładnie przewidzieć. Wiele czynników odgrywa rolę, którą trudno ocenić. Naukowcy majstrują przy modelach i nieustannie odkrywają nowe czynniki, takie jak zawartość soli w wodzie, która bezpośrednio i pośrednio wpływa na poziom morza.

Arktyczny lód morski: upływ czasu pokazuje dramatyczny spadek

Animacja poklatkowa z NASA pokazuje, jak lód Arktyki rozwijał się przez ostatnie 25 lat.