how to write an essay example english https://fliphtml5.com/homepage/fbhwv how to write gitignore
how to write essay in english in hindi https://writer.zohopublic.com/writer/published/ll60f06be5c26e3714f4eae0cc61f0e1f86ea how to write cover letter for graduate program

ZİHİNSEL ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİ

Zihinsel yetersizlikleri nedeniyle öğrenmede güçlük yaşayan bireyler için; Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, öğrencilerin gelişim düzeyine uygun oluşturulan eğitim çalışmaları aşağıdaki gibi şekillenmektedir.
Okul Öncesi (Erken Çocukluk) dönemindeki zihinsel yetersizlik yaşayan bireyler için oluşturulan kontrol listesine bağlı çalışılmakta, çocuğun yaş düzeyindeki ve öncesindeki becerilerden güçlük çektikleri/gerçekleştiremediği beceriler hedef alınarak çalışmalar planlanmakta ve sürdürülmektedir. Çocuğun kısıtlılık yaşadığı tüm alanlardaki becerilerden, düzeyine uygun olanların seçilmesi gerekmektedir. Tüm gelişim alanlarındaki (bilişsel, psikomotor, dil, sosyal, özbakım) eksiklikler bir arada çalışıldığında sağlıklı bir gelişimden söz edilebilir. Çünkü tüm gelişim alanları birbirini olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilmektedir.
İlköğretim Sürecine Devam Eden zihinsel engelli bireylerin eğitiminde ise, hem okulöncesi dönemdeki eksikliklerin giderilmesi, hem dikkat-algı çalışmalarının sürdürülmesi, hem de akademik becerilerinin pekiştirilmesi üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Bu süreçlerin hepsi bir bütün olarak ele alındığında, istendik gelişmelere ulaşmanın daha kolay olduğu bilinmektedir. Uygun görüldüğünde, yapılandırılmış grup eğitimi çalışmaları da bireysel eğitim çalışmalarıyla birlikte sürdürülmektedir.
Ayrıca, kaynaştırma eğitimine devam eden öğrencilerimizin okullarına ziyaretler düzenlenmekte, sınıf öğretmenleri ve okul rehber öğretmenleri ile düzenli olarak görüşmeler yapılmaktadır.

палатка 4-х местнаяhtrkfvf d rjynfrntкуплю мужскую зимнюю куртку